3M firması tarafından kişiye özel üretilerek dişlerin iç yüzeyleri olarak adlandırılan damak/dil tarafına uygulanan braketlerdir. Dışarıdan bakıldığında görülmezler.

Neden içten takılan tellerin kişiye özel üretilmesi gerekiyor?
Dişlerin dış yüzeyleri düzdür ve standart yani fabrikasyon üretim braketler ve teller dişlerin düzeltilmesi için yeterlidir. Fakat dişlerin iç yüzeyleri girintili çıkıntılıdır ve bu girinti çıkıntılar kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu sebeple tedavinin başarılı olabilmesi için braketlerin kişinin girinti çıkıntılarına özel bir taban ile üretilmeleri gerekir. Incognito tedavisinde sadece braketler değil ark telleri de kişiye özel üretilmektedir.

Önden takılan teller kadar işe yarar mı, tedavi başarılı olacak mı?
Incognito tedavisinde braketler ve teller kişiye özel üretildiği için tedaviniz en az önden takılan teller kadar başarılı olacaktır.

Braketler altından mı üretiliyor?
Incognito braketler yüksek oranda altın içeren bir alaşımdan üretilirler. Alaşımda altın oranın yüksek olması braketlerin hem daha sert ve dayanıklı olmasını hem de nikel alerjisi olan hastalarda gönül rahatlığıyla tercih edilebilmesini sağlamıştır.

Dilim yara olacak mı ve konuşmam bozulacak mı?
Braketler dil tarafında olduğu için dıştan takılan tellere oranla dilinizi daha çok rahatsız edecektir ve konuşmanızı daha çok etkileyecektir. Fakat Incognito braketleri özel bir teknolojiyle düşük profilde üretilmiştir, bu da hızlıca alışmanızı sağlayacaktır.

Incognito pahalı bir tedavi mi?
Kişiye özel üretilen her şeyde olduğu gibi Incognito tedavisi de standart braketlerle uygulanan sabit ortodontik tedaviye göre daha maliyetlidirler.

Incognito tedavisi benim için uygun mu?
Diş çekimli tedaviler dâhil önden takılan tellerin düzeltebileceği her problem Incognito ile de çözülebilir. Size özel bilgi alabilmek için Incognito sertifikasına sahip bir ortodonti uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Invisalign Tedavisi

Artık tel ve braketler olmadan da dişleriniz düzelebilir. Bu sistemde düzgün sıralanmamış dişler neredeyse görülmeyen bir seri şeffaf plakla tedavi edilir.

Devamı

Incognito Ortodonti Tedavisi

3M firması tarafından kişiye özel üretilerek dişlerin iç yüzeyleri olarak adlandırılan damak/dil tarafına uygulanan braketlerdir. Dışarıdan bakıldığında görülmezler.

Devamı

Fonksiyonel Apareyler

Fonksiyonel apareyler hastanın konuşması, yemek yemesi, yutkunması sırasındaki kas hareketlerini kullanarak elde edilen kuvvetlerle dişleri ve çeneleri hareket ettirerek düzgün bir ilişki sağlanmasına yardımcı olur.

Devamı

Hareketli Apareyler

Hareketli apareyler, ağızda tutuculuğu kroşeler yardımıyla sağlanan, dişlere yapıştırılmadan kullanılan, hasta tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilen apareylerdir.

Devamı

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi

AAO (American Association of Orthodontics) çocukların 7 yaşını geçmeden ortodontik kontrolden geçmelerini tavsiye etmektedir.

Devamı